motoservis

Provádíme servis a opravy motocyklů většiny značek na trhu.

Přehled servisních prací

Běžná údržba /náplně a kapaliny, filtry, svíčky, brzdy, řetězové sady, atd./
Každý motocykl vyžaduje pravidelné výměny provozních kapalin a opotřebovaných dílů dle servisních intervalů. Tyto servisní intervaly jsou uvedeny v manuálu ke každému motocyklu nebo čtyřkolce. Samozřejmě i délku těchto intervalů ovlivňují i další vlivy jako styl jízdy, teploty, prostředí (prach, písek) a tyto vlivy mohou zkrátit žovotnost náplní atd. V MOTOSERVIS ŠUMPERK uděláme kompletní údržbu vašeho stroje dle vašeho přání za použití materiálů a náplní dle vašeho výběru

Seřízení motocyklu /karburátory, ventily.../
Pokud máte pocit, že motor vašeho motocyklu není zcela v pořádku, tak kontrolou stroje v našem servise nic nepokazíte. Motor zkontrolujeme a v případě potřeby seřídíme co je potřeba. Starší stroje s karburátory jsou krásná klasika, ale jejich karburátory si občas zaslouží vyčistit ultrazvukem od nečistot z benzínu a seřídit. Ventilové vůle také nejsou nastavené na .......... Plynulý chod motoru bude pro vás i váš motocykl 

Montáž doplňků /gripy, řidítka, padáky, držáky, kryty, kufry.../
Chcete si na svůj motocykl nebo čtyřkolku přidat doplňky pro váš lepší jízdní komfort? Přijeďte k nám do servisu a my vám pomůžeme s výběrem a doplňky odborně nainstalujeme na váš stroj. Pokud již máte doplňky zakoupené a nemáte čas nebo potřebujete pomoct s instalací, tak po domluvě se servisním technikem vám rádi díly namontujeme.

Oprava motocyklu
Pokud na vašem stroji něco nefunguje, nebo bylo mechanicky poškozeno tak oprava probíhá tak, že nejprve zjistíme závadu nebo rozsah poškození. Následně vás kontaktujeme s předběžnou cenou opravy /náhradní díly + práce/. (Narozdíl od automobilových ND u motocyklů většinou nebývá tolik cenových variant a výrobců dílu). Po odsouhlasení opravy díly objednáme a stroj opravíme. Zprostředkujeme i zavaření praklých plastů atd.  

Kompletní prohlídka /např. před delší cestou.../
Pokud plánujete s přáteli vyrazit na delší cestu na motocyklu tak se jistě vyplatí nepodcenit přípravu motocyklu. Většina z nás už si na nějaké ty neduhy svého stroje postupně zvykla - "však se s tím dá jezdit :-)". Před dlouhou cestou, zvláště za hranice republiky se však určitě vyplatí mít stroj v co nejlepším stavu. U nás vám stroj prohlédneme a případně projedeme a objektivně vás upozorníme na možné nedostatky a závady. 

Pravidelnou údržbou vašeho motocyklu a včasným řešením lehké závady předejdete pozdějším potížím a větším investicím do opravy vašeho motocyklu.

diagnostika

Nevíte proč Vám svítí kontrolka motoru či ABS? Nyní máte možnost si u nás nechat připojit Váš motocykl na motodiagnostiku TEXA TXB.

Profi diagnostika TEXA  TXB + kabely Evropa + Asie

Přenosný multimediální testovací přístroj pro diagnostiku řídicích jednotek motocyklů TEXA TXB
Narůstající množství elektroniky v motocyklech představuje pro motoservisy velkou výzvu – i ta nejjednodušší údržba, jako je výměna brzdového obložení či výměna oleje, se nyní neobejde bez diagnostiky řídicích jednotek. Většina výrobců motocyklů navíc předepisuje ve svých plánech údržby kompletní vyčtení paměti závad.

STK

Připravíme váš stroj na STK nebo ji za vás rovnou zařídíme.

Nechte starosti s STK na nás.

Příprava na STK
Váš motocykl zkontrolujeme před STK (funkčnost, netěsnosti atd.)

STK uděláme za vás
Nemáte čas řešit STK? Nechte to na nás. Váš motocykl připravíme a uděláme STK za vás.

Kontrola před koupí motocyklu
Chcete si koupit zánovní motocykl nebo starší klasiku? Nejste si jistí, jestli je udávaný technický stav stroje pravdivý? Pomužeme vám s jeho kontrolou a upozorníme vás na případné problémy.

CENÍK

Přehled cen prací motoservisu najdete v záložce CENÍK
Nejsme plátci DPH.

 • 750 Kč za hodinu
  STADNARD
  • Vztahuje se na veškeré servisní práce.
   • Vaše stroje jsou opravovány v co možná nejkratším termínu v pořadí v jakém jsou přijmány na servis. 
 • MOTOCYKLY                      
 • 1 100 Kč za hodinu
  VLASTNÍ DÍLY
  • Vztahuje se na veškeré servisní práce.
  • Pokud si zákazník dodá vlastní náhradní díly po domluvě se servisním technikem.
  • Nevztahuje se na instalaci motodoplňků.
 • 500 Kč za protokol
  DIAGNOSTIKA
  • Načtení vašeho motocyklu diagnostikou TEXA TXB.
  • Vymazání závad
   Nastavení servisních intervalů
   Načtení závad a hodnot
  • Vždy vám bude vytištěn protokol s daty vašeho motocyklu.

Servisní řád

Podmínky pozáručního servisu Motoservis Šumperk

A. Převzetí stroje do opravy

1. Zákazník bude dotázán na své jméno nebo jméno firmy, na které bude zakázka zhotovena a na kontakt (telefonní číslo nebo email) na který bude informován o probíhající opravě.

2. Zákazník bude dotázán, na co nejpodrobnější popis závady, který urychlí diagnozu a následnou opravu stroje. Bez řádného popisu závady servis nezaručuje odstranění skrytých závad, které se mohou projevit až po delší době chodu.

3. Servisní technik nebo jiný pracovník firmy vystaví doklad o převzetí stroje do opravy, který bude vyžadován pro převzetí zhotovené zakázky. Uvedená částka a datum opravy jsou jen orientační a mohou se změnit.

B. Zhotovení zakázky

1. Servis vykoná objednanou opravu v nejkratší možné lhůtě za použití originálních náhradních dílů a technologie doporučené výrobcem daného zařízení, pokud nebude stanoveno jinak.

2. Servis si vyhrazuje právo na prodloužení termínu opravy o nezbytně nutnou dobu, v případě nutnosti objednání a následné dodávky náhradního dílu od výrobce nebo jeho distributora v případě, že nutné díly nejsou ve skladových zásobách servisu nebo výrobce. Doba se může prodloužit i s ohledem na složitost a typové stáří stroje.

3. U případného zvýšení rozpočtu bude zákazník kontaktován a servis provede opravu až po jeho odsouhlasení.

4. V případě nesouhlasu zákazníka s navýšením rozpočtu opravy si firma účtuje náklady spojené se zjištěním technického stavu přístroje.

5. Doplňující informace o průběhu opravy servis poskytuje jen na požádání.

6. Servis nezaručuje navrácení stroje ve stejném stavu v jakém byl dodán, v případě, že se nebude opravovat.

7. Servis vyúčtuje vykonanou službu a použitý materiál na základě platného ceníku oprav servisu.

C. Vyzvednutí zakázky

1. Po dokončení opravy bude zákazník neprodleně kontaktován na uvedené kontaktní údaje, pokud nebylo předem domluveno jinak.

2. Servis vydá předmět opravy po předložení potvrzení o převzetí do opravy. V případě ztráty tohoto potvrzení je zákazník povinen ohlásit tuto skutečnost servisu, který v takovém případě vydá předmět opravy jen po předložení platného OP.

3. Vyměněné náhradní díly budou vydány jen po vyžádání.

4. Od doby vyzvání k vyzvednutí opravy má zákazník firmy Motoservis Šumperk stroj zdarma uskladněn po dobu 5 pracovních dnů. Od uplynutí posledního dne stanovené doby, má servis právo účtovat poplatek za uskladnění, a to ve výši 50 Kč za každý den zpoždění. 

5. V případě odmítnutí zaplacení vyúčtované částky servis stroj nevydá.

D. Záruka a reklamace.

1. Servis poskytuje na vykonanou opravu záruku podle platné legislativy.

2. Zákazník je povinen informovat servis o projevené vadě neprodleně po jejím zjištění a nepoužívat stroj i při zjištění závady.

3. Zákazník je povinen při reklamaci předložit zakázkový list o vyhotovené opravě a doklad o zaplacení.

4. I přes podobné vnější projevy závady se může stát, že závadu způsobuje část zařízení, která nebyla předmětem předchozí opravy. V takovém případě nebude reklamace uznaná a bude vyúčtována jako další oprava. 
Záruka se dále nevztahuje na:     - Poškození způsobené nešetrným nebo nesprávným zacházením. 
                                                     - Závady způsobené náhodným nebo záměrným vniknutím kapaliny nebo cizích předmětů do stroje.